Správy MŠ

 • 13. marca a 16. marca 2018 trieda Motýlikov a trieda Mravčekov navštívila Knižnicu P. O. Hviezdoslava - Slniečko, kde si vypočuli zaujímavý príbeh o medvedíkovi a jeho 7 balónoch. Deti mali možnosť nazrieť do sveta kníh, rozprávok a príbehov pre deti, zoznámi sa s pojmami ako spisovateľ či ilustrátor. Dozvedeli sa kde sa nachádzajú knihy určené pre nich, podľa čoho sú knihy zoradené, ale aj ako sa ku knihám správame a ako sa o nich staráme.

  FOTOALBUM
  16.03.2018 23:24 | viac »
 • Dňa 15. marca 2018 našu materskú školu navštívilo Divadlo Babadlo, predstavilo nám netradičné spracovanie slovenskej ľudovej rozprávky Hopsa, horsa, zem otvor sa! Rozprávka deťom vyrozprávala príbeh o tom, či je možné zvíťaziť nad zbojníkmi. Dnes už vieme, že rozum a šikovnosť je oveľa viac ako sila. Už teraz sa tešíme na ďalšie predstavenie bábkového divadla.

  FOTOALBUM
  16.03.2018 22:40 | viac »
 • Dňa 9. marca 2018 nás v materskej škole navštívilo komorné Divadlo Portál so svojim predstavením Rozprávkový hrniec. Prostredníctvom piesní sme pátrali po rozprávkach, ktoré sa v hrnci pomiešali. Predstavenie využívalo vedomostí našich detí o rozprávkach a posúvalo hranice fantázie, pri hľadaní nových príbehov. Už sa tešíme na ďalšie predstavenie.

  FOTOALBUM
  16.03.2018 23:21 | viac »
 • Vo štvrtok 8.3.2018 sa v našej škôlke konalo školské kolo recitačnej prehliadky ,,Mám básničku na jazýčku". Nikto z našich malých recitátorov sa nedal zahanbiť a každý sa snažil predniesť báseň čo najlepšie, za čo ich kamaráti v publiku odmenili veľkým potleskom. Na záver všetkých recitátorov pochválila pani riaditeľka a odovzdala im diplomy a pekné knižky.

  FOTOALBUM
  15.03.2018 16:08 | viac »
 • Drahí rodičia!

  Mesiac marec sa nám blíži a preto Vás prosíme, aby ste počas tohto mesiaca dávali deťom do škôlky knihy, ktoré majú najradšej, aby sme si ich počas dňa, ale aj pred spaním mohli spoločne čítať. Tým sa budeme nie len tešiť, ale aj navzájom obohacovať o pekné príbehy.
  ĎAKUJEME!

  20.02.2018 22:02 | viac »
 •  Drahí rodičia!
  V dňoch od 6. 3. 2018 do 7. 3. 2018 bude v našej škôlke prebiehať triedne kolo recitačnej súťaže MÁM BÁSNIČKU NA JAZÝČKU. Školské kolo sa uskutoční 8. 3. 2018 v triede Včielok.
  Preto Vás, drahí rodičia prosíme, aby ste svoje deti naučili báseň, ktorú by mohli predniesť svojim kamarátom. 
  ĎAKUJEME!

  20.02.2018 21:59 | viac »
 • Dňa 8. 2. 2018 sa všetky deti preniesli do Rozprávkova, kde sa každý ukázal v krásnej maske svojej obľúbenej rozprávkovej postavy. Deti privítali pani učiteľky so zaujímavým programom o Červenej Čiapočke a dobrom vlkovi. Celá jedáleň školy bola naplnená radosťou, spevom a tancom. Rodičom ďakujeme za pekné a kreatívne masky.

  FOTOALBUM
  12.02.2018 10:21 | viac »
 • Drahé deti, srdečne Vás pozývame na karneval, ktorý sa uskutoční 8. 2. 2018 v jedálni školy. Tento rok sa všetci stretneme v Rozprávkove. Preto Vás, drahí rodičia prosíme,aby ste pripravili svojim deťom kreatívnu masku na tému: Moja obľúbená rozprávkova postava. Tešíme sa na krásne masky. :-)
  22.01.2018 19:18 | viac »
 • V triede Lienok sme sa celú Filipovku pripravovali na narodenie Ježiška. Snažili sme viac ľúbiť a pomáhať si navzájom. Mali sme spoločnú vianočnú večeru a Ježiško nám priniesol pod stromček nové hračky. Nezabudli sme na rodičov a prichystali sme im krásny darček. Prajeme aj Vám požehnané Vianoce.

  FOTOALBUM
  20.12.2017 12:37 | viac »
 • Dňa 5. 12. 2017 zažiarili očká všetkým detičkám v škôlke. Prišiel medzi nás sv. Mikuláš, na ktorého sa všetky deti veľmi tešili, pripravili si pre neho rôzne piesne a básne, vyzdobili si triedy a chodby jeho portrétmi a v jedálni školy mu s veľkou radosťou zaspievali a zarecitovali. Okrem balíčkov s prekvapením dostalo každé dieťa požehnanie od sv. Mikuláša.  
  Svätý Mikuláš, pros Boha za nás!

  FOTOALBUM
  10.12.2017 19:01 | viac »
 • Dňa 21. 11. 2017 nás v našej škôlke navštívili policajti, aby našim predškolákom povedali o tom, aká dôležitá je bezpečnosť na ceste a cez rôzne aktivity si to deti mohli aj samé vyskúšať. Jazdili na bicykli a kolobežkách po križovatke so semaformi a dopravnými značkami, ktoré si pripravili ujovia policajti. Nesmeli zabudnúť na bezpečnosť- prilbu, reflexné prvky a poznávanie dopravných značiek týkajúcich sa chodcov. Tiež si mohli vyskúšať okuliare, cez ktoré videli tak, ako vidia ľudia pod vplyvom alkoholu. Na záver stretnutia dostal každý reflexný pásik, ktorý má nosiť na vetrovke na ruke, keď ide do škôlky a zo škôlky. 

  10.12.2017 18:30 | viac »
 • V rámci týždňa: V zdravom tele, zdravý duch sme 28.11.2017 prežili v telocvični krásny športový deň. Pre všetkých malých športovcov boli pripravené disciplíny a športy, v ktorých si s chuťou zasúťažili: plávanie, hokej, gymnastika, štafetový beh, basketbal, vrh guľou... Na záver v duchu myšlienky: "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.", boli všetci ocenení medailou a zdravým džúsom.

  FOTOALBUM
   
  28.11.2017 13:49 | viac »
 • Aj naša materská škola sa tento rok po prvý krát zapojila do oslavy Dňa materských škôl na Slovensku, ktorý vzniol z iniciatívy Slovenského výboru  Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (OMEP). Tento významný deň nie len pre materské školy sa každoročne (od roku 2015) organizuje  4. novembra, v deň výročia založenia prvej Detskej opatrovne na Slovensku. V našej MŠ sme si tento deň pripomenuli 2. a 3. novembra. Každá trieda si vyrobila svoj symbol a spoločne s patrónom našej školy sme sa vybrali do ulíc v blízkom okolí MŠ, aby sme sa ukázali v plnej paráde. Na našu oslavu sme si pozvali operených priateľov v starostlivosti skoliarskej skupiny Horus, ktorí sa nám predviedli v lietaní a dokonca niektoré sme si mohli aj podržať či nakŕmiť. Navštívila nás plamienka driemavá, sokol rároh, krkavec čierny, myšiak štvorfarebný a orol stepný. Pozvali sme si aj známu rozprávkovú kamarátku Červenú čiapočku, ktorá nám spolu s vlkom a starou mamou porozprávali známy príbeh a pripomenuli nám aké dôležité je mať vo svojej blízkosti, tých, ktorí nám vždy radi a ochotne pomôžu. Aj v našej  materskej škole vytvárame našim deťom množstvo podnetov na budovanie spoločenstva , do ktorého sa, veríme,  deti každý deň radi vracajú.  Prajeme teda našej materskej škole VŠETKO NAJLEPŠIE a tešíme sa na ďalšie veselé zážitky s ňou smiley.

  FOTOALBUM 1
  FOTOALBUM 2
  HYMNA DŇA MŠ
  28.11.2017 13:48 | viac »
 • Dňa 18.10.2017 o 9.00 hod sa naši školkári zjednotili s deťmi na celom svete v spoločnej modlitbe za jednotu a mier vo svete. Táto iniciatíva je každoročne organizovaná pápežskou nadáciu  ACN - Aid to the Church in Need (u nás známou aj ako Kirche in Not). Deti sa modlili desiatok ruženca, ktorý obetovali za všetky deti, ktoré trpia vojnou a prenasledovaním a vyprosovali im pokoj, jednotu a požehnanie. 

  FOTOALBUM
  24.10.2017 14:33 | viac »
 • Dňa 13.10.2017, v deň výročia posledného zjavenia Panny Márie vo Fatime, sa aj naši škôlkari zoznámili s týmto zázrakom. Sestra Júlia nám predstavila Luciu, Františka a Hyacintu - deti, ktorým sa Panna Mária zjavila, aby cez nich pozvala všetkých ľudí k náprave života. Mária ich naučila  ako sa majú modliť modlitbu sv. ruženca a pozvala ich k častému odriekaniu tejto modlitby za obrátenie všetkých hriešnikov. Naši škôlkari si taktiež vo svojich triedach vyrobili  vlastné ružence a túto modlitbu sa spoločne vo svojich triedach modlia za seba, svojich kamarátov, rodiny a za všetky aktuálne potreby. 

  FOTOALBUM
  24.10.2017 14:02 | viac »
 • V týždni od 2.10. - 6.10.2017 prebiehal týždeň zdravej stravy. Celý týždeň deti spoznávali odkiaľ máme ovocie a zeleninu, ochutnávali z nej a rôznými aktivitami nadobúdali o nich poznatky. 
  FOTOALBUM

  V rámci týždňa zdravej stravy si deti vo štvrtok 5.10. pripravili z darov a plodov jesene chutné a na pohľad krásne dobroty. Malí kuchári si v triedach pripravili zdravé chuťovky a v jedálni školy ich následne ochutnávali. Týmto chceme rodičom poďakovať za prinesené ovocie a zeleninku.
  FOTOALBUM - Ochutnávka

  V piatok 6.10.2017 nás navštívil mobilný arteateliér so Zuzkou a Ankou, kde nás prekrásnymi aktivitami a piesňou naučili byť vďační za vitamíny v ovocí a zelenine, ktorú máme od Boha.
  FOTOALBUM - Dúhové maškrtenie
  13.10.2017 13:40 | viac »
 • Dňa 28.9.2017 sa deti z triedy Motýliky zúčastnili na exkurzii, na ktorej spoznávali časť Prešova zvanej Táborisko. Navštívili Gréckokatolícky seminár bl. P. P. Gojdiča,kde si uctili ostatky nášho patróna. Svojou návštevou potešili naše tety kuchárky, ktorým poďakovali pesničkou a modlitbou za službu, ktorú nám robia v našej škole a škôlke. Exkurziu ukončili v Kláštore u Sestier Služobníc, kde ich pohostili teplým čajom, chlebíkom aj keksíkom. V kláštornej kaplnke  pri bl. Jozafáte ďakovali a spoločne vyprosovali potrebné požehnanie sestre Patrícii a ostatným sestrám pre ich službu. 

  FOTOALBUM
  06.10.2017 13:33 | viac »
 •    Dňa 28.septembra 2017 sme sa spolu so Včielkami a Stonožkami vybrali na exkurziu do centra mesta Prešov. Zastavili sme sa pri významných dominantách nášho mesta, ako je Mestská radnica, súsošie Immaculaty, Mestský park. Navštívili sme Katedrálu sv. Jána Krstiteľa a Konkatedrálu sv. Mikuláša. Na našom malom výlete sa nám páčila aj krátka návšteva čokoládovne.

  FOTOALBUM
  03.10.2017 14:10 | viac »
 • Dňa 26.9.2017 našu MŠ navštívilo Divadielko Gašparko s rozprávkou Tri prasiatka. Deti si v rozprávke pripomenuli hodnotu priateľstva, jednoty a súdržnosti ako dôležitých súčastí nášho života v spoločenstve s inými. Veselými pesničkami a dialógmi hlavní hrdinovia vyvolali úsmev na tvárach všetkých škôlkarov. Už teraz sa spoločne  tešíme na ďalšie milé stretnutie s rozprávkou v podaní divadielka Gašparka.

  FOTOALBUM
  02.10.2017 14:24 | viac »
 • 14.9.2017 na sviatok Povýšenia svätého Kríža vyrobili deti z triedy Motýlikov kríž, za ktorým kráčali všetky deti zo škôlky v procesii až do kaplnky a spievali : „Tvojmu krížu klaniame sa, Vládca, a tvoje sväté vzkriesenie oslavujeme!“  Tam poďakovali Ježišovi, že za nás zomrel na kríži a za jeho lásku a darovali mu svoje srdiečka.

  FOTOALBUM
  29.09.2017 16:20 | viac »
 • Drahí rodičia, milé deti, srdečne Vás pozývame na otváraciu sv. liturgiu v prvý deň šk. roka dňa 4.9.2017 o 9.00 hod do Chrámu Povýšenia sv. Kríža Prešov - Sekčov. Po sv. liturgii Vás budú čakať pani učiteľky v triedach podľa priloženého rozpisu. Materská škola je už v tento deň v riadnej prevádzke štandardne od 6.30 hod pre všetkých, ktorí sa liturgie nemôžu zúčastniť.  Zároveň Vás prosíme o kontrolu a doplatenie kreditu na účtoch za stravu tak, aby sme už prvý deň začali bez zbytočných komplikácií.
  Všetkým novým školkárom prajeme úspešný štart  do nového šk. roka smiley.

  ZOZNAM_DETI_V_TRIEDACH.docx
  Informacny_list.docx
  30.08.2017 19:13 | viac »
 • Deti z triedy Lienok a Chrobáčikov ďakovali 30.6.2017 spolu so svojimi učiteľkami v kaplnke Pánovi Ježišovi za prežitý šk. rok.
  30.06.2017 10:03 | viac »
 • Biblia očami detí a mládeže

  V pondelok 15. mája 2017 sa na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove uskutočnilo stretnutie vladyku Milana Lacha, pomocného prešovského biskupa, s mladými výtvarníkmi. Stretnutia sa zúčastnili žiaci a študenti MŠ, ZŠ a SŠ, ktorí sa zapojili do výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže a ich práce sa umiestnili na prvých troch miestach v archieparchiálnom či metropolitnom kole. Každého súťažiaceho sprevádzal rodič alebo učiteľ. Aj deti z triedy včielok boli v tejto súťaži veľmi úspešné. Miško Sopala obsadil 1. miesto a Anitka Feková 2. miesto. Deťom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

  Fotoalbum: https://gojdic.edupage.org/album/?#gallery/157

  16.05.2017 19:50 | viac »
 • Drahí rodičia,

  oznamujeme Vám, že v našej CMŠ budú prebiehať programy pri príležitosti Dňa rodiny nasledovne:

  CHROBÁČIKY: 23.5.2017 o 15.30 hod

  LIENKY: 24.5.2017 o 16:00 hod

  MRAVČEKOVIA: 29.5.2017 o 15:30 hod

  MOTÝLIKY 30.5.2017 o 16:00 hod
  Rozlúčkový program s predškolákmi sa uskutoční dňa 12.6.2017 o 16.00. hod v jedálni školy.

  ...privítame malé občerstvenie pre našich vystupujúcich...

  Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na Vás :)

   

   

  23.05.2017 12:35 | viac »
 • V dňoch 10. - 12.5 .2017 v našej MŠ prebiehala spevácka prehliadka ľudových piesní pod názvom Slávik v MŠ. Všetci vybraní "slávici" sa svojej úlohy zhostili priam ukážkovo, čoho sme boli svedkami na školskom kole , ktoré prebehlo v piatok, 12.5.2017. V úvode sa nám predstavili žiačky ZŠ, víťazky školského kola a reprezentantky našej školy v tohtoročnej súťaži Slávik Slovenska 2017. Po nich sme si vypočuli našich najmenších slávikov, ktorí nám svojim spevom a vystupovaním priniesli nie len úsmev a radosť, ale aj nádherný zážitok. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí ste podporili svoje deti k odvahe a pomohli im tak pri rozvíjaní ich darov a talentov. Taktiež ďakujeme za krásne ľudové kroje a artefakty, ktorými ste nám pomohli oživiť nielen túto súťaž ale aj našu celomesačnú snahu o priblíženie ľudových zvykov a tradícií  našim najmenším .

  FOTOALBUM
  14.05.2017 17:32 | viac »
 • Týždeň od 24.4.  do 28.4.2017 bol v našej materskej škole farebným týždňom. Aktivity plné rôznorodých farieb obohacovali činnosti zamerané na prehlbovanie environmentálnych vedomostí a skúseností detí. V pondelok – biely deň náš navštívilo bábkové divadlo Slniečko s predstavením Smeti patria do koša, kde sme si spoločne zaspievali kde patria jednotlivé odpadky a že je potrebné ich triediť. Hneď sme zobrali rukavice a išli sme pozbierať odpadky v okolí našej materskej školy. Keďže utorok bol zeleným dňom, našu materskú školu navštívili tety poľovníčky, ktoré vysvetlili deťom, že zvieratá lovia preto, aby neroznášali choroby, aby neboli pre les príťažou. Na záver besedy si mohli všetky deti vyskúšať váhu parožia jeleňa či daniela, pohladkať si srsť jazveca, ci dokonca vyskúšať si lesnicu (lesnícku trúbku) a popozerať na lebku srnky s líšky. Modrý deň bol venovaný našej „modrej“ planéte Zem (ktorá oslavovala 22.4. svoj deň – deň Zeme) a pri tejto príležitosti sme sadili trvalky a okrasné rastliny na školský dvor našej materskej školy. Žltý deň sa niesol v duchu plastových predmetov, pretože odpadky vyrobené z plastu hádžeme do žltého odpadkového koša. Vyrábali sme krásne predmety z použitých plastových fliaš, vrchnáčikov, téglikov od jogurtov. Posledným dňom, bol červený deň – deň kovových odpadkov. Každá trieda si vyrobila svoju kovovú postavičku z kovových konzerv a iného kovového materiálu. Týždeň sme ukončili zaspievaním pesničky našej Zemi a vytvorením srdiečka.

  Počas celého týždňa sme dopĺňali náklad do vláčika Recykláčika (sklo, papier, plast, kov), ktorý už vie kde čo patri.

  FOTOALBUM – biela

  FOTOALBUM – zelená

  FOTOALBUM – modrá

  FOTOALBUM – žltá

  FOTOALBUM - červená

  18.05.2017 11:53 | viac »
 • Milí rodičia,

  naša CMŠ sa v tomto školskom roku 2016/2017 zapojila do 14. ročníka súťaže „Recykluj a vyhraj“ s firmou MILK-AGRO, spol. s r. o. Boli sme úspešní a  ohodnotení vo viacerých  kategóriách, v ktorých sme získali finančné odmeny.

  Náš výrobok Sabi kráľovná vyhral 2. miesto. V zbere hliníkových viečok z výrobkov SABI sme sa uplatnili na 2. mieste a v zbere tetrapaku z čerstvého mlieka SABI na 8. mieste. Mali sme šikovných zberačov, ktorí svojim zberom prispeli k jednotlivým umiestneniam. Blahoželáme!

  Za CMŠ boli najúspešnejšími:

  1. Katarína Oršuľáková
  2. Kiara Jana Kakalecová
  3. Emanuel Lach.

  Všetkým zberačom ďakujeme. Veríme, že na budúci rok sa k nám pridajú aj ďalší šikovní zberači a spolu budeme recyklovať a vyhrávať.

  FOTOALBUM

  14.05.2017 17:34 | viac »
 • Mesiac marec bol v našej materskej škole bohatý na rôzne aktivity zamerané na tému kniha, rozprávky, Biblia. Hneď po jarných prázdninách nás navštívili tety Zuzka a Anka z divadielka ARTE ateliér, ktoré deťom priblížili príbeh stvorenia sveta v divadelno - tvorivej aktivite pod názvom Svetielko. V ďalších dňoch, počas týždňa knižníc, všetky triedy našej MŠ, okrem Chrobáčikov, navštívili pobočky Okresnej knižnice, kde sa mohli bližšie zoznámiť so svetom kníh, rozprávok, ale aj s pojmami ako je spisovateľ, ilustrátor, dozvedeli sa aké rôzne druhy kníh môžu v knižnici nájsť a ako sa k nim môžu aj počas roka dostať. Počas celého mesiaca si deti s pani učiteľkami zorganizovali výstavky obľúbených kníh, kde mal  každý možnosť svoju knihu predstaviť, porozprávať o svojom obľúbenom hrdinovi a pani učiteľky z každej knihy prečítali ostatným kamarátom úryvok, či celý príbeh. 
  Fotografie z jednotlivých aktivít pripájame.
  14.05.2017 17:33 | viac »
 • Drahí rodičia a priatelia školy, predstavujeme Vám súťažný výrobok ,  s ktorým sa tohto roku naša CMŠ zapája do súťaže s Milk Agrom, s.r.o.  „ Recykluj a vyhraj“ pod názvom SABI kráľovná.  V minulom šk. roku nám náš výrobok pod názvom „Sabibajčik“ priniesol  4. miesto a finančné odmeny, tak pevne veríme, že aj tento rok bude pre nás a naše deti úspešný. Bližšie info o súťaži ako aj o našom minuloročnom úspechu si môžete pozrieť tu:

  FOTOALBUM

   
  13.03.2017 11:13 | viac »
 • V pondelok, 27.2.2017 sa naši predškoláci zúčastnili vyučovania anglického jazyka v 4.A triede našej ZŠ, kde sa im žiaci predstavili v úlohe domácich zvieratiek. S pomocou známej piesne "Old Macdonald had a farm" sa naši škôlkari naučili pomenovať zvieratká v angličtine a taktiež sa presvedčili, že učenie sa cudzieho jazyka, ktoré ich v základnej škole čaká,  môže byť aj takto hravé a zábavné.

  FOTOALBUM
  13.03.2017 11:00 | viac »
 • Dostať na Vianoce psíka je krásna vec ale aj veľký záväzok. O tom, ako to všetko dopadlo sme sa v našej škôlke dozvedeli z rozprávky Živý darček, ktorú nám prišlo zahrať divadielko Gašparko dňa 22.2.2017. Z predstavenia sme si odniesli krásny zážitok ale aj poučenie o tom, že  domáce zvieratko nie je len na hranie, ale že v prvom prade potrebuje našu každodennú opateru.

  FOTOALBM
  27.02.2017 15:53 | viac »
 • Naši predškoláci naštívili v rámci mediálneho týždňa televízne štúdio LUX v Prešove. Oboznámili sa s prácou v štúdiu. Na malú chvíľu sa zahrali na kameramanov, zvukárov a režisérov. Taktiež si skúsili vystupovanie pred kamerou a robili rozhovory s mikrofónmi. Za ich ochotu im deti vyrobili kameru s mikrofónmi.  Pripájame link, kde si môžte o našej návšteve pozrieť krátku reportáž. :)

  LUXÁREŇ


  FOTOALBUM
  06.10.2017 13:37 | viac »
 • Deti spolu s pani učiteľkami prežili krásny karneval, ktorý sa niesol v duchu zdravej výživy. Na karnevale nechýbala okrem zábavy a skvelého programu ani ochutnávka všelijakých druhov ovocia a zeleniny. Za prekrásne masky ďakujeme našim rodičom, ktorí sa zhostili tejto úlohy veľmi zodpovedne a spolu so svojími deťmi pripravili prekrásne masky, vďaka ktorým sa naša škôlka premenila na ovocno-zeleninovú záhradu.

  FOTOALBUM
  23.02.2017 13:39 | viac »
 • Dňa 9. a 10.2 si učiteľky materskej školy pripravili pre deti dramatizáciu rozprávky Domček, kto v tebe býva, ktorú spojili so zaujímavými aktivitami. Deti mali možnosť vstúpiť do rozprávkového domčeka a pripomenuli si dôležitosť priateľstva.

  FOTOALBUM
  17.02.2017 13:43 | viac »
 • Počas týždňa, ktorý bol venovaný neživej prírode, mali deti možnosť experimentovať so zložkami neživej prírody. Pozorovali rôzne skupenstvá vody (topili ľad, maľovali na sneh, sledovali čo bude vo vode plávať a čo nie), chytali vzduch a taktiež sledovali, čo sa deje so soľou, keď sa z nej vyparí všetka voda.

  FOTOALBUM
   
  23.02.2017 13:40 | viac »
 • Do našej škôlky, ako prvej v Prešove, zavítali medici z Košíc. Naši predškoláci, v role rodičov, navštevovali jednotlivé oddelenia nemocnice so svojimi plyšovými pacientmi. Nakoniec si aj skúsili ošetriť pacientov sami a zistili, že lekárov sa netreba báť.

  FOTOALBUM
  13.02.2017 11:51 | viac »
 • Drahí rodičia, oznamujeme Vám, že karneval v našej MŠ bude dňa 16.2.2017 v dopoludňajších hodinách.  Tento rok sa náš karneval nesie v znamení zdravej výživy, preto Vás prosíme, aby ste deťom pripravili jednoduché masky na tému OVOCIE a ZELENINA. Ďakujeme.
  03.02.2017 15:34 | viac »
 •  Dňa 26.1.2017 naši predškoláci z triedy Včielok a Motýlikov opäť navštívili prvákov na základnej škole. Na chvíľu si vyskúšali, aké je to byť veľkými prvákmi. Tešíme sa na september.

  FOTOALBUM
   
  26.01.2017 16:43 | viac »
 • Dňa 20.1.2017 deti z našej materskej školy navštívilo kreatívne divadielko. Deti sa zapojili do predstavenia: O vločke Tancuľke. Spolu so snehovou vločkou spievali, maľovali, tancovali, ale najmä sa tešili, že sa im podarilo Vločku Tancuľku vrátiť ako hviezdu na oblohu nad Betlehemom.

  FOTOALBUM
  23.02.2017 13:42 | viac »
 • Veľkú radosť zo snehu a ešte väčšiu z kamarátstiev deti prežili na našom malom svahu. Zdolávali rozličné prekažky, pričom si prejavovali spolupatričnosť a lásku.


  FOTOALBUM
  03.02.2017 16:40 | viac »
 • Dňa 24. novembra 2016 trieda Mravčekov navštívila katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa v centre mesta, kde sme si boli uctiť relikvie blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča. V chráme nás privítal o. Peter Fučo, kaplán farnosti, ktorý nám porozprával o patrónovi našej škôlky. Zároveň sme si uctili aj relikvie nášho druhého blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopka. Krátkou modlitbou sme ukončili návštevu chrámu.

  Fotoalbum
  25.11.2016 12:30 | viac »
 • Týždeň od 7.-11.11.2016 bol v našej MŠ venovaný patrónovi školy, bl. P.P. Gojdičovi. Každý deň sme nášho patróna spoznávali prostredníctvom pestrých aktivít. V prvý deň sme sa zoznámili s jeho príbehom od maličkého dieťaťa až po smrť vo väzení. Spoločne sme rôznymi výtvarnými technikami vyrobili portrét a erb biskupa Gojdiča. 

  V utorok sme prežívali Deň lásky na spoločnej sv. liturgii a vyrobili sme si zlaté srdce ako symbol lásky a dobroty "biskupa zlatého srdca". Tretí deň sa niesol v znamení obety, kedy nás navštívil pomocný biskup vladyka Milan Lach, ktorý nám priblížil symboliku biskupského odevu a realitu biskupskej služby. Každý škôlkar si odniesol od vladyku Milana požehnanie a prosforu - symbol Živého Chleba, ktorý sa za nás z lásky obetoval. Takúto obetu priniesol pre našu cirkev aj patrón našej školy, mučeník Pavol Peter Gojdič. Štvrtok sme prežívali Deň modlitby, kedy sme spoločne v kaplnke našej školy spievali a modlili sa za všetkých, ktorých máme radi moleben k biskupovi Gojdičovi. Posledný deň sme prežívali skutočnosť, že každý z nás je veľkým darom od Boha, čo sme sprostredkovali vzájomným obdarovaním sa. Každá trieda prišla urobiť radosť kamarátom z inej triedy a nezabudli sme ani na naše tety kuchárky, upratovačky, či tetu ekonómku. 

  "Blažený otec a mučeník Pavol pros Boha za nás."
   

  FOTOALBUM

   
  13.02.2017 11:54 | viac »
 • Dňa 3.11 .2016 navštívili všetky deti z MŠ cintorín, kde si v modlitbe spomenuli na tých, ktorí nás predišli do večnosti k nášmu nebeskému Ockovi.

  FOTOALBUM

   
  06.11.2016 08:24 | viac »
 • Triedy predškolákov – Včielky a Motýliky,  navštívili svojich kamarátov, dnes už prvákov našej základnej školy. Privítali nás milé pani učiteľky a spolu so žiakmi sme si precvičili prstíky a pripravili sa na hodinu písania. Prekvapilo nás, ako usilovne žiaci pracujú, hlásia sa a namiesto hračiek majú aktovky a peračníky. Dostali sme pracovné listy, také, aké majú prváci, aby sme si mohli aspoň trochu vyskúšať, aké to je naučiť sa pekne písať.

  FOTOALBUM

   
  06.11.2016 08:08 | viac »
 • Počas októbra sme spoznávali farebnú jeseň a spomenuli si na našich starkých.
  Jeseň prišla, 
  vietor fúka, 
  zlato prší
  do klobúka.

  FOTOALBUM

   
  03.11.2016 18:05 | viac »
 • Každý deň je v škôlke niečím výnimočný. Radi sa tu spolu hráme, tvoríme a zabávame. Každý z nás má škôlku rád, nemusíme sa jej báť. V októbri sme, my Maravčekovia, využili na veselé tvorenie gaštany a farebné cukríky.

  FOTOALBUM

   
  03.11.2016 09:46 | viac »
 • Na záver októbra - mesiaca úcty k starším, deti z triedy Lienok a Mravčekov spolu s pani učiteľkami navštívili denné centrum pre seniorov na Bernolákovej ulici v Prešove. Pre klientov denného stacionára si deti pripravili malý kultúrny program, obdarovali ich veľkým srdcom a malými darčekmi a zapriali im veľa zdravia a požehnania do ďalších dní ich života. Deti si za vystúpenie odniesli sladkú odmenu, ale aj milú spomienku a radosť z obdarovania. Už teraz sa tešíme na ďalšie milé stretnutie.

  FOTOALBUM
  27.10.2016 13:20 | viac »
 • Október - mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosli nás Chrobáčikov navštívila babka Magduška a babka Irenka. Ukázali sme im ako sa vieme pekne hrať, tancovať a spievať. Ony nám prečítali rozprávku pre krásne sny.

  Dobrý Pane Ježišku, žehnaj moju babičku.
  By sa stále usmievala o tebe mi zaspievala.
  Prosím z hĺbky srdiečka, žehnej môjho deduška.
  Aby k práci mal dosť sily, ochraňuj ho Pane milý.

  FOTOALBUM

  25.10.2016 15:29 | viac »
 • Dňa 21.10.2016 v triede Včielok navštívili predškolákov dentálne hygieničky. Ukázali deťom správnu techniku pri umývaní zúbkov, každý si mohol vyskúšať správne držanie a manipuláciu so zubnou kefkou. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie

  FOTOALBUM
  26.10.2016 12:15 | viac »

 • Dňa 27.10.2016 (štvrtok) v dopoludňajších hodinách bude prebiehať fotografovanie detí. Fotiť sa bude celá postava vo vlastnom oblečení na album s vianočným motívom, preto Vás prosíme aby ste deti vhodne obliekli a učesali. Deti, ktoré v tento deň nebudú v škôlke, môžu prísť s rodičmi na fotenie v čase od 11:30 hod.
  Fotia sa všetky deti, v prípade nezáujmu album nemusíte prevziať, fotografie budú skartované.
   
  Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

   
  18.10.2016 14:06 | viac »
 • Jeseň, veľký maliar, nám počas druhého októbrového týždňa  v našej škôlke pomohla objaviť a kreatívne využiť dary a farby jesene. S radosťou si pripravujeme jedlá z ovocia a zeleniny. Z tekvičiek, orechov, gaštanov vyrábame veselé postavičky. Skvelými výrobkami skrášľujeme náš interiér, pričom rozvíjame a podporujeme kreativitu u detí.

  FOTOALBUM

  14.10.2016 15:10 | viac »
 •  

  Dňa 4.10.2016 našu materskú školu navštívilo Divadielko Gašparko s bábkovým predstavením "Maťko a Kubko". Príbeh známych valachov doplnený veselými dobrodružstvami , ktoré Maťko s Kubkom zažili pri hľadaní unesenej víly deti ako vždy zaujal aj pobavil.  Už teraz sa tešíme na ďalšie predstavenie.


  Fotoalbum
  11.10.2016 17:09 | viac »
 • 21.9.2016 sa predškoláci z triedy Včielok a Motýlikov vybrali objavovať centrum svojho mesta - Prešov. Prehliadka centra mesta  bola spojená s poznávaním dôležitých dominánt nášho mesta ako je Katedrála sv. Mikuláša, Mestská radnica, Mestský park. Prehliadku mesta sme  ukončili návštevou Katerdrály sv. Jána Krstiteľa, kde sme  si uctili  ostatky nášho patróna bl. P.P.Gojdiča

  FOTOALBUM
  22.09.2016 13:33 | viac »
 • Drahí rodičia, srdečne Vás pozývame spolu s Vašimi ratolesťami na úvodnú sv. liturgiu k otvoreniu šk. roka v chráme Povýšenia sv. Kríža Prešov - Sekčov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 5.9.2016 o 9.00 hod. Pre všetkých, ktorí sa pre pracovné povinnosti tejto liturgie nemôžte zúčastniť, je MŠ v riadnej prevádzke od 6.30. hod. Upozorňujeme Vás na preorganizovanie tried, sledujte preto menovky na dverách tried.  Tešíme sa na Vás
  Menný zoznam
  Informačný list
  21.09.2016 23:11 | viac »
 • Aj deti MŠ mohli 20.5.2016 zažiť na vlastné uši „hudobnú rozprávku“.  Učitelia Zuzana Oráčová a Andy Belej z konzervatória Dezidera Kardoša si pre nás pripravili bohatý hudobný program. Dozvedeli sme sa, že husle a klavír môžu hrať v rôznych farbách a sile. Zaspievali sme si s motýľom Eliškou a vystúpenie
  sme odmenili silným potleskom.

  Fotoalbum
   
  21.09.2016 23:06 | viac »
 • Kongregácia sestier služobníc Nepoškvrnenej panny Márie, východného obradu sa pripravuje na 125. výročie založenia Kongregácie. Ikona s relikviami spoluzakladateľky rehole, blahoslavenej sestry Jozafáty Michaely Hordaševskej, ktorú vyhlásil pápež Ján Pavol II. za blahoslavenú v júni 2001 na Ukrajine, putuje po svete – po provinciách, kde rehoľné sestry pôsobia. V roku 2013 ikonu posvätil vyšší arcibiskup Svjatoslav Ševčuk pri príležitosti osláv 1025. výročia pokrstenia Kyjevskej Rusi. Ikona už putovala po krajinách ako Argentína, Brazília, USA, Kanada či Poľsko. V súčasnosti je na Slovensku a v budúcnosti navštívi ešte Srbsko, Taliansko a jej púť sa zakončí v materskej provincii na Ukrajine v auguste 2017 na oslavách výročia.

   
  23.05.2016 09:23 | viac »
 • Dňa 13.5.2016 našu škôlku navštívilo Divadielko Gašparko s rozprávkou Snehulienka a sedem trpaslíkov. Teta Iveta naše deti aj pani učiteľky znovu upútala prepracovaným dejom a kulisami známej rozprávky, ktorá v jej prevedení priniesla nám všetkým krásny zážitok :)
  Fotoalbum
  21.09.2016 23:05 | viac »
 • Dňa 3.5.2016 sa deti z tried Včielky, Motýliky a Mravčekovia zúčastnili exkurzie do Hvezdárne a planetária v Prešove, kde sa pútavou formou dozvedeli zaujímavosti o svete hviezd a planét vo vesmíre. Návšteva obohatila poznatky detí o vesmíre,ktoré si deti osvojovali počas tematického celku pod názvom "Naša zem je guľatá".
  20.05.2016 15:26 | viac »
 • V dňoch 25.04. a 28.04. prijali predškoláci z tried Včielok a Motýlikov pozvanie žiakov 1. ročníka na ich vyučovanie. Žiaci nám ukázali ako sa naučili čítať, písať a krásne spievať. Deti si zas mohli na vlastnej koži vyskúšať ako sa sedí v školskej lavici a pozrieť si triedu a učebnice z ktorých sa učia šikovní prváci.
  Fotoalbum

   
  21.09.2016 23:04 | viac »
 • Drahí rodiča, v dňoch od 18. – 22.4.2016 nás čaká FAREBNÝ TÝŽDEŇ, preto Vás prosíme, aby ste oblečenie Vašich detí prispôsobili farbe dňa:
   
  PONDELOK: BIELA
  UTOROK: HNEDÁ/ORANŽOVÁ
  STREDA: MODRÁ
  ŠTVRTOK: ŽLTÁ
  PIATOK: ZELENÁ  
  Ď
  akujeme

   
  13.04.2016 13:20 | viac »
 • V dňoch 30.3. - 1.4.2016 v našej MŠ prebehla recitačná prehliadka pod názvom "Mám básničku na jazýčku". Všetci škôlkari si spolu so Slniečkom  pozorne vypočuli recitujúcich kamarátov, ktorí úspešne odprednášali naučené básničky či riekanky.Najlepší recitátori postúpili do školského kola, kde ich pani riaditeľka spolu s porotou odmenili diplomom a knihou básní. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí venovali čas svojim deťom a pomohli im tak prežiť radosť z úspechu.
  Fotoalbum
  21.09.2016 23:05 | viac »
 • Naši predškoláci z tried Motýliky a Včielky sa zapojili do 1. ročníka Malej Logickej Olympiády, kde si v dvoch testovacích kolách vyskúšali jednoduché počítanie, logické funkcie, tvorenie pojmov a ich priraďovanie k významu, schopnosť kombinovať, ale aj dobrú pamäť, či precvičovanie jemnej motoriky.
  Fotoalbum
  21.09.2016 23:05 | viac »
 • Predškoláci našej materskej školy za zapojili do súťaže Biblia očami detí. V tomto pôstnom období sa bližšie oboznámili s evanjeliom podľa Lukáša a zilustrovali ukrižovanie Ježiša Krista a podobenstvo o 10  malomocných. Do súťaže sme poslali 3 kresby - Timejky, Filipka a Lauriky, ktorým držíme palce v krajskom kole.
  Fotoalbum
  21.09.2016 23:03 | viac »
 • Dňa 28.1.2016 sa v našej MŠ uskutočnil karneval, na ktorom nás zabávali králiky z klobúka smiley. Časť fotografií si môžete pozrieť vo fotoalbume, zvyšné foto Vám môžu triedne učiteľky stiahnuť na USB.
  21.09.2016 23:02 | viac »